Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

Od 1995 roku UNESCO ogłosiło, iż dzień 23 Kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w którym świętujemy, promujemy książki i czytelnictwo oraz radość z czytania.
We współpracy z panią Krystyną Pietrzyk z biblioteki szkolnej w Sulmierzycach zorganizowałyśmy lekcję biblioteczną, dla klas IV SP w Sulmierzycach i uczniów ze szkoły w Dworszowicach Pakoszowych, na podstawie książki pt: „O dziewczynce która chciała ocalić książki” K. Hagerub i L. Aisato.
Uczniowie wzięli czynny udział w lekcji, z uwagą wysłuchali historii 10 letniej bohaterki, dopisali zakończenie do książki, rozwiązywali w grupach quiz wiedzy o książkach i tematyce związanej z czytelnictwem. Na koniec wspólnie wzięliśmy udział w happeningu, rozdawaliśmy ulotki i promowaliśmy Światowy Dzień Książki w naszej miejscowości.