Polecajka dla najmłodszych

Tym razem „polecajkę” zacznę od zagadki…

Mały zielony żółwik w czerwonej czapeczce to…???

Tak drodzy czytelnicy macie rację to Franklin!!!  Sympatyczny żółwik znany jest dzieciom na całym świecie. Krótkie opowiadania cieszą się dobrą sławą jeśli chodzi o atrakcyjność oraz walory edukacyjne czy pedagogiczne. Dziecięcy przyjaciel pomaga zrozumieć wiele trudnych spraw, z którymi dzieci sobie nie potrafią poradzić. Seria pięknie zilustrowanych  książeczek podpowie najmłodszym , kiedy wypada powiedzieć przepraszam oraz jak przygotować się do pierwszego dnia szkoły czy na przyjęcie młodszej  siostry. Żółw razem z Wami będzie po pierwszy raz nocował pod namiotem. Z Franklinem będziecie się śmiać podczas nauki rowerem – naturalnie pamiętając o bezpieczeństwie, ale również poruszać ważne, trudne tematy, z którymi kilkulatek musi się zmierzyć. Wam drodzy rodzice milusińskich pomoże wytłumaczyć np. dlaczego musi iść do szpitala lub dlaczego warto mówić swoim bliskim “kocham cię”.

Nasza biblioteka jest bardzo dobrze zaopatrzona w serię książeczek autorstwa Paulette Bourgeois, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników i ich rodziców. 

BluKar

Komentarze zamknięte.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status