Polecajka dla najmłodszych…

„Tappi i niezwykłe miejsce” Marcina Mortki to kolejna pozycja, którą polecam najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki.

Tappi to mądry, ciepły, empatyczny wiking, z którym mieszkańcy Szepczącego Lasu mogą porozmawiać dosłownie o wszystkim. Tappi jest opoką dla wszystkich – łagodzi spory, pokazuje przyjaciołom ciekawe miejsca, uspokaja i uczy pomagać sobie nawzajem. Pozostali bohaterowie (m. in. wiewiórki, renifer, wilczek), których imiona są tak trafne bawią dorosłych, natomiast dzieci uczą zachowań godnych naśladowania. Milusińcy po tej lekturze będą umieli przeprosić, prosić o pomoc czy podziękować. Tytułowe „Niezwykłe miejsce, z którego każdy wychodzi szczęśliwy” – zdradzę tajemnicę to – BIBLIOTEKA! Także i Wy najmłodsi czytelnicy przyjdźcie do biblioteki – zapraszam! I wybierzcie coś dla siebie.
Podsumowując, książka która zawiera krótkie, ciepłe, przyjazne opowiadania należy do gatunków tych kiedy odkładając jeden tom od razu sięga się po kolejny (co i Wam radzę).