Aktor i pieśniarz Lech Dyblik odwiedził naszą bibliotekę

28 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej bibliotece znanego polskiego aktora – Lecha Dyblika.

Spotkanie odbyło się w kawiarnianej atmosferze, w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, sfinansowane zostało przez Instytut Książki.

Nasz gość opowiadał zarówno o swoim życiu prywatnym jak i początkach kariery zawodowej. Opowieści te przeplatał wykonywaniem pięknych rosyjskich pieśni.

Grał w filmach u znanych reżyserów jak  np. Wojciech Smarzowski. Były to wprawdzie role drugoplanowe, ale zagrane po mistrzowsku, które długo zapadały w pamięć widza. Aktorowi nie dawało  to jednak wystarczającej satysfakcji. Niespełnione ambicje między innymi przyczyniły się do popadnięcia w alkoholizm. Czuł się także  niedoceniany w życiu rodzinnym, nierozumiany przez żonę i lekceważony przez dzieci.

Momentem przełomowym w jego życiu, jak twierdzi, stała się przypadkowa wizyta
w kościele o. Jezuitów w Łagiewnikach. Odbył  tam 2 godzinną oczyszczającą spowiedź, po której zrozumiał, że  to nie on jest najważniejszy na świecie, że człowiek jest naprawdę wolny wtedy, gdy zawierzy się Chrystusowi. Dziś z przekonaniem mówi, że szczęścia nie trzeba szukać, tylko je sobie uświadomić, iż alkohol tak naprawdę nie rozwiązuje w życiu żadnych problemów. Wychodząc z nałogu podjął naukę  języków obcych, a także gry na gitarze.

Dziś pan Dyblik mówi, że jest człowiekiem spełnionym zarówno zawodowo jak i  prywatnie. To bardzo miły i otwarty człowiek, kto miał okazję być na spotkaniu, na pewno się o tym przekonał.

Komentarze zamknięte.