Aktor i pieśniarz Lech Dyblik odwiedził naszą bibliotekę

28 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej bibliotece znanego polskiego aktora – Lecha Dyblika.

Spotkanie odbyło się w kawiarnianej atmosferze, w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, sfinansowane zostało przez Instytut Książki.  

Nasz gość opowiadał zarówno o swoim życiu prywatnym jak i początkach kariery zawodowej. Opowieści te przeplatał wykonywaniem pięknych rosyjskich pieśni.

Grał w filmach u znanych reżyserów jak  np. Wojciech Smarzowski. Były to wprawdzie role drugoplanowe, ale zagrane po mistrzowsku, które długo zapadały w pamięć widza. Aktorowi nie dawało  to jednak wystarczającej satysfakcji. Niespełnione ambicje między innymi przyczyniły się do popadnięcia w alkoholizm. Czuł się także  niedoceniany w życiu rodzinnym, nierozumiany przez żonę i lekceważony przez dzieci.

Momentem przełomowym w jego życiu, jak twierdzi, stała się przypadkowa wizyta
w kościele o. Jezuitów w Łagiewnikach. Odbył  tam 2 godzinną oczyszczającą spowiedź, po której zrozumiał, że  to nie on jest najważniejszy na świecie, że człowiek jest naprawdę wolny wtedy, gdy zawierzy się Chrystusowi. Dziś z przekonaniem mówi, że szczęścia nie trzeba szukać, tylko je sobie uświadomić, iż alkohol tak naprawdę nie rozwiązuje w życiu żadnych problemów. Wychodząc z nałogu podjął naukę  języków obcych, a także gry na gitarze.

Dziś pan Dyblik mówi, że jest człowiekiem spełnionym zarówno zawodowo jak i  prywatnie. To bardzo miły i otwarty człowiek, kto miał okazję być na spotkaniu, na pewno się o tym przekonał.

Komentarze zamknięte.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status