Dziś nasza biblioteka wzięła udział w międzynarodowej akcji „Czytanie na Polanie 2026”, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. Do akcji przyłączyli się Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach. Wspólne czytanie rozpoczęło się od wierszy Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i Doroty Gellner. Później wszyscy uczestnicy czytali w grupach oraz indywidualnie. Pogoda wspaniale nam dopisała. Czytanie pod bezchmurnym niebem i w tak pięknych okolicznościach przyrody to czysta przyjemność!
W ubiegłym roku „Czytanie na Polanie” zgromadziło 2232 placówki z 17 krajów. Podsumowanie tegorocznej akcji odbędzie się 30 października 2026r.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami.






























Visit Today : 305
Total Visit : 56387
Who's Online : 3