Kolejne spotkanie w ramach projektu Ocalimy Świat

Uczniowie klasy IIIB ze Szkoły Podstawowej w  Sulmierzycach wzięli udział w drugiej lekcji bibliotecznej w ramach programu edukacyjnego „OCALIMY ŚWIAT”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowiadania Barbary Kosmowskiej pt. „Pies do zadań specjalnych”, dyskutowali na temat zachowań bohaterów, wymienili poglądy na temat opieki nad zwierzętami, które mają w swoich domach.

Rozmawialiśmy także o adopcji zwierząt ze schroniska oraz o znaczeniu słowa: „szacunek”. Uczniowie obejrzeli również prezentację o rasach psów oraz wykorzystaniu tych zwierząt w różnych sytuacjach w życiu codziennym, jako psy ratownicze, policyjne, pasterskie, myśliwskie, stróżujące oraz psy terapeuci i asystujące niepełnosprawnym. Następnie wykazali się umiejętnością pracy w grupach, uzupełniając karty pracy.
Celem spotkania było podkreślenie, że pies „do zadań specjalnych” (pomocnik, towarzysz) wymaga troski i szacunku, a współpraca z nim buduje więź i odpowiedzialność, co pomaga „ocalić świat” w sensie moralnym.

Komentarze zamknięte.