Narodowe Czytanie 2022

Nasza biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję NARODOWEGO CZYTANIA, która popularyzuje najwybitniejsze dzieła polskiej literatury.

W tym roku lekturą były BALLADY I ROMANSE Adama Mickiewicza. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy Koła Gospodyń Wiejskich z Sulmierzyc i Piekar. Uroczystość rozpoczęła pani Zdzisława Wojewoda, która zagrała utwór Michała Ogińskiego pt.: “Pożegnanie Ojczyzny”. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą miłosnego życia i twórczości naszego wieszcza. Potem na scenę wkroczyli czytający, recytując wybrane ballady. Zwieńczeniem spotkania był koncert. Pan Wiesław Olszowiec zaprezentował wiązankę romantycznych utworów z minionych lat. Dziękujemy wszystkim przybyłym za przyjęcie naszego zaproszenia, za aktywny udział w promowaniu literatury polskiej i za to, że zechcieliście pozostawić na chwilę swoje obowiązki dla kultury.