Rozmowy o przyszłości

Biblioteka w Sulmierzycach zaprosiła uczniów klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą Anną Bęczkowską na spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.
Celem tego projektu jest wspieranie osób młodych z terenów wiejskich i małych miast w planowaniu przyszłości zawodowej.  Uczniowie mieli możliwość porozmawiać  z młodym  profesjonalistą Panią Małgorzatą Jastrzębską – absolwentką wydziału Pedagogiki w zakresie Kształcenia Dorosłych oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

Gdy wybiła godzina 13:00 Pani Kierownik Anita Wawrzyniak rozpoczęła spotkanie od krótkiego powitania gości. Aby zachęcić młodzież do aktywności przeprowadzone zostało ćwiczenie wprowadzające w temat zawodów przyszłości. Zadanie polegało na wylosowaniu karteczki z zawodem i powiedzeniu mógłbym być dobrym np. agentem ubezpieczeniowym , bo jak powiedział jeden z chłopców  „potrafię ludziom wciskać kit”. Następnie Pani Małgosia opowiedziała o swoim życiu prywatnym oraz zawodowym . Interesująco przedstawiła drogę jaką pokonała, aby osiągnąć swój sukces. Potem była chwila dla najbardziej dociekliwych – pytania i dyskusja.

Dla chwili relaksu i poczęstunku nastąpiła przerwa.  Po przerwie uczestnicy podzielili się na grupy i zaczęli rozwiązywać quiz wiedzy o obecnej sytuacji i trendach  na rynku pracy. Zwycięska drużyna otrzymała słodka nagrodę. Kolejnym ćwiczeniem było wpisanie na karteczkach swoich wrażeń ze spotkania. Każdy uczestnik wypełnił ankiety, otrzymał kartkę z zestawem przydatnych informacji dotyczących  rozwoju zawodowego. Na koniec biblioteczny fotograf zrobił pamiątkowe zdjęcie z młodym profesjonalistą.

Projekt uznajemy za udany i gorąco polecamy innym bibliotekom.

Komentarze zamknięte.